Apsildāmās grīdas konstrukcijas ”pīrāgs”

Zemgrīdas apkure var būt divējāda – ar cauruļvadu sistēmu, kurā par siltumnesēju izmanto karsto ūdeni, vai arī grīdas apsildi nodrošina elektriskais kabelis jeb apsildes „paklājiņš”. Silto grīdu ierīkošanai viss nepieciešamais tiek piedāvāts arī būvmateriālu internetveikalā Būvserviss.lv.

uponor siltās grīdasSiltās grīdas ierīkošana

Gan ūdens cirkulācijas, gan elektriskās apsildes gadījumos grīdas konstrukcijas klasiskais „pīrāgs” ir līdzīgs. Svarīgi, lai grīda būtu labi izolēta un siltuma zudumi virzienā uz leju būtu samazināti līdz minimumam. Pašu apakšējo grīdas slāni veido betons, virs tā seko siltumizolācijas materiāla slānis, kas nodrošina, lai netiktu sildītas apakšā esošās pārseguma konstrukcijas un neveidotos siltuma tilti uz pamatiem un ārsienām.
Virs siltumizolācijas tiek izveidots cauruļvadu kontūrs, ko pēc tam ielej betona slānī. Betona slāņa kopējais biezums ir ap 7cm. Virs caurulēm jābūt apmēram 3 – 3,5cm biezam betona slānim, pašu cauruļu diametrs parasti ir 16 – 20mm, un arī zem caurulēm jāatstāj vismaz 1cm betona kārta, lai siltums betona slānī sadalītos vienmērīgāk un cauruļvadi vai apsildes kabelis tiktu atdalīts no tiešas saskares ar siltumizolācijas materiālu. Pretējā gadījumā var samazināties siltumatdeves jauda. Virs betona kārtas klāj grīdas nobeiguma virsmas materiālu. Mitrās telpās virs betona kārtas liek hidroizolējošu materiālu, lai novērstu mitruma iekļuvi grīdas konstrukcijā. Jāzina, ka, sasilstot, betons izplešas, tāpēc telpai pa perimetru papildu jāiestrādā speciāla izplešanās lenta.

Jāievēro, ka elektriskā apsildes kabeļa gadījumā virs siltumizolācijas materiāla klāj speciālu sietu, uz kura izvieto apsildes kabeli, kas nedrīkst būt tiešā saskarē ar siltumizolācijas materiālu. Tad virs kabeļa klāj izlīdzinošo maisījumu un veido grīdas nobeiguma kārtu.

Apsildes sistēmas darbības princips ir šāds: siltais ūdens plūst caurulēs un tiek nodrošināta vienmērīga telpas apsilde.

Ja ar ūdeni apsildāmos cauruļvadus zemgrīdas apsildē izmanto uz pārsegumiem ar ierobežotu nestspēju, starp koka sijām ievieto siltumizolācijas materiālu. Virs tā veido latojumam līdzīgu dēļu klāju virs kura novieto speciālas profilētas, situmu izstarojošas dūralumīnija plāksnes, uz kurām montē cauruļvadu kontūru. Konstrukciju nosedz ar grīdu izlīdzinošā maisījuma kārtu, kam pa virsu klāj nobeiguma segumu. Šādā veidā siltums no apsildes caurules ar atstarošanas palīdzību tiek pārnests uz lielāku virsmas laukumu.

Izvēloties kādu no Uponor silto grīdu apkures risinājumiem jūs iegūstat ērtu un uzticamu risinājumu. Plašāku aprakstu par Uponor zemgrīdas apkures sistēmu, aprēķina tabulas, uzstādīšanas instrukcijas dažādiem cauruļu likšanas veidiem skatiet šeit.

Saistītie raksti:

1 komentārs Apsildāmās grīdas konstrukcijas ”pīrāgs”

  1. Lielisks raksts. Nesen pats sevā mājā ar ierīkoju apsildāmās grīdas – un tagad aukstajā laikā tiešām baudpilnāka uzturēšanās mājās. :)

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>