Apsildāmo grīdu priekšrocības

Neatkarīgi no zemgrīdas apkures veida, šādam apsildes veidam ir vairākas būtiskas priekšrocības salīdzinot ar tradicionālo, pie sienas liekamo radiatoru sistēmu.

  • Radiatori nodrošina siltumu telpā sildot telpā esošo gaisu, bet zemgrīdas apkures sistēmas pārvieto siltumu no ļoti lielas virsmas laukuma, kas ir tikai mazliet siltāks nekā pati telpa. Grīdas virsma ir siltāka un temperatūras un mitruma līmenis no grīdas līdz griestiem saglabājas nemainīgs, radot daudz komfortablākus vides apstākļus telpā.
  • Uponor – vadošais iekštelpu klimata risinājumu piegādātājs pasaulē, atzīmē, ka apsildāmās grīdas darbojas pie zemām temperatūrām, tātad tiek nodrošināta būtiska energoresursu ekonomija.
  • Siltās grīdas darbības rezultātā telpā neveidojas putekļu cirkulācija.
  • Sistēma ir droša, jo telpā neatrodas karsti paneļi vai karstas apmales, pie kurām var apdedzināties.
  • Ņemot vērā, ka telpās nav jāizvieto sildelementi, paveras plašākas iespējas to iekārtošanai un iespējams daudzveidīgi izmantot grīdas laukumu.
  • Arī kopējas ekspluatācijas izmaksas siltajai grīdai ir zemākas, turklāt ar ūdens cirkulāciju apsildāmās grīdas var savietot ar jebkuru apkures veidu – gāzes katlu, cietā vai šķidrā kurināmā sistēmām. Jo īpaši siltās grīdas ir piemērotas, ja tiek izmantota apkures sistēma ar siltumsūkni.
  • Saskaņā ar Eiropas standartiem apsildāmās grīdas virsmai dzīvojamās telpās jābūt ne augstākais par +29ºC. Šāds virsmas temperatūras līmenis nodrošina, lai pašu telpu optimālā temperatūra sasniegtu 20 – 21ºC. Lai sasniegtu šādas temperatūras, šķidrumam, kas cirkulē zem grīdas esošajās caurulēs jābūt uzsildītam tikai līdz +35ºC. Salīdzinājumam – klasiskajai radiatoru sistēmai nepieciešamā ūdens temperatūra ir no +65 līdz +80 ºC. Tātad, siltās grīdas ļauj ietaupīt izdevumus par siltumenerģiju.
  • Pastāv iespēja apsildāmās grīdas sistēmu iebūvēt arī sienās, šādā gadījumā maksimālā virsmas temperatūra ir +50ºC un šāda siena jau sniedz krāsnij līdzīgu efektu. Šādu sistēmu var izmantot vietās, kur nav pieļaujam grīdas augstuma palielināšana, piemēram, vēsturiskos, rekonstruējamos namos.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>