Jumta logi – gaismai un pasaules redzējumam

Jumta slīpums ir tas, kas atšķir bēniņu telpu no jebkuras citas parastas telpas un var to padarīt gan mājīgu, gan arī nomācošu. Īpaša nozīme ir pareizam jumta telpu apgaismojumam, lai mansardu padarītu omulīgu un komfortablu. Tādēļ apgaismošanai tiek izvēlēti jumta logi, ko iebūvē slīpā plaknē uz jumta virsmas. Dažādas jumta logu kombinācijas ir veids, kā rast oriģinālus arhitektoniskus risinājumus gan jaunām, gan vecām ēkām.

Jumta logiem Būvserviss.lv preču klāstā ir īpaša vieta. Mēs piedāvājam vadošo Eiropas ražotāju produkciju, ko pārstāv zīmoli VELUX, ROTO un FAKRO. Šo ražotāju pastāvīgo sortimentu veido logi ar noteikta standarta izmēriem, kas pielāgoti būvniecībā visbiežāk izmantotajiem attālumiem starp jumta konstrukcijas spārēm. Šos logus var iebūvēt jumtos ar jebkura veida segumu, jo tiek piedāvātas dažāda veida pieslēgumu sistēmas.

Īsi par jumta logu uzbūvi

Lielākoties jumta logus izgatavo no dabīga koka – līmētas ziemeļu priedes koksnes. Telpām ar īpaši paaugstinātu mitruma daudzumu tiek piedāvāti atsevišķi PVH materiāla jumta logu veidi.

Jumta logi atšķiras ar specifisku konstrukciju, kā arī ar īpašām hermetizācijas, siltumizolācijas un citām tehniskajām prasībām. Jumta logos drošības nolūkos izmanto laminētās jeb paaugstinātas drošības stikla paketes. Šādam stiklojumam ir augsta izturība pret iespējamiem triecieniem. Saplīstot šādam stiklam, tas sadrūp sīkos gabaliņos neveidojot lielas, bīstamas lauskas.

Ražotāji izmanto arī inovatīvas energoefektīvā stikla paketes, kā arī daudzfunkcionālas stikla paketes, kas apvieno vairākas funkcijas – drošību, pašattīrīšanos u.c. Logos iestrādāta arī ventilācijas sistēma.

Jumta logus iedala pēc to vēršanās sistēmas novietojuma:

 • Tradicionālie jeb klasiskie jumta logi – vērtne atverama caur centrālo pagrieziena asi. Eņģes jeb viras novietotas loga sānu vidusdaļā, kas ļauj logu fiksēt dažādās pozīcijās, kā arī pagriezt to par 180 grādiem, lai notīrītu ārējo stiklu.
 • Atvāžamie jeb panorāmas logi – vēršanās ass izvietota loga augšējā daļā. Tas ļauj logu atvērt pilnībā, sniedz brīvu pieeju logam un netraucētu ainavas baudīšanu.
 • Kompānija ROTO pagaidām ir vienīgais ražotājs Eiropā, kas piedāvā jumta logu ar piepaceltu pagrieziena asi. Tā izvietota par trīs ceturtdaļām augstāk nekā klasiskajiem jumta logiem. Atvēršanas mehānismā iemontēti speciāli amortizatori, kas palīdz logu noturēt atvērtā stāvoklī.
 • Kompānija VELUX ir vienīgie Eiropā, kas izstrādājuši jumta logu –balkonu. Tas sastāv no divām daļām, kas aizvērtā veidā cieši piekļaujas jumtam. Atverot augšējās daļa vērtni, apakšējā daļa izvirzās uz āru un izveido neliela balkonu. Konstrukcijā integrētas arī stabilas un drošas margas.

Kas jāzina, izvēloties jumta logus

 • Jumta logus iespējams iebūvēt 15 līdz 75 grādus slīpā jumta virsmā. Jo lēzenāks jumts, jo garākam jābūt logam, lai tas nodrošinātu vēlamo apgaismojuma līmeni. Jumta seguma materiālam nav nozīmes – logus var iebūvēt jebkura veida segumā.
 • Izvēlot ies jumta loga izmēru, jāņem vērā, ka labs apgaismojums telpā tiks nodrošināts, ja logu kopējā stiklotā virs ma veido s vismaz 10 % no telpas grīdas laukuma. Tātad, jāveic atbilstoši aprēķini.
 • Lai, nepieceļoties no krēsla, caur jumta logu varētu vērot ainavu, ieteicamais zemākā loga apakšējās malas augstums no grīdas ir aptuveni 90 – 110 cm. Logu iebūves augstumam ir arī būtiska loma jumta logu veida un aprīkojuma izvēlē.
 • Kopā ar logiem, ieteicams izvēlēties atbilstošāko logu aprīkojumu – jumta logu žalūzijas (ruļļveida, horizontālās, gaismu necaurlaidīgās u.c.), slēģus, insektu tīklus. Iespējams izvēlēties arī elektroniski vadāmu logu aprīkojumu, kas ļauj logus apkalpot attālināti ar pults vai datorizētas vadības sistēmas palīdzību.

Pareiza montāža – kvalitātes stūrakmens

 • Jumta logus vēlams ierīkot vienlaikus ar visas ēkas jumta seguma izveidi. Tā būs papildu garantija tam, ka ap loga konstrukciju tiks izveidota pareiza siltuma un mitruma izolācija.
 • Latvijā nepastāv stingri reglamentēti logu montāžas nosacījumu, katrai firmai ir sava izstrādātā montāžas instrukcija. Jumta logu ražotāju piedāvājumā ir gatavi jumta logu komplekti, kur ietilpst nepieciešamie pieslēgumi, uzlikas, siltumizolācijas aplodas, hidroizolācijas segmateriāls, notekas un montāžas kronšteini.
 • Iebūvēt jumta logu nav sarežģīti, taču, lai nekļūdītos (īpaši siltinājuma un hidroizolācijas izveidē), pirms darbu uzsākšanas ieteicams konsultēties ar pieredzējušiem konsultantiem.

 

„Rīgas Būvserviss” komanda, ilgstoši sadarbojoties ar labākajiem logu ražotājiem, guvusi ievērojami pieredzi. Ja Jums rodas jautājumi par jumta logu iebūvi un aprīkošanu, zvaniet vai rakstiet Būvserviss.lv menedžerim Druvim. Mob. tālr. 22335731, e-pasts: [email protected]

Saistītie raksti:

 


 

 

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>