Nereti siltumizolācijas izveides laikā tiek pieļautas kļūdas, kuru sekas jūtamas itin drīz – sākot mājas apkurināšanu. Ir kļūdas, kuras parādās ilgākā laikā, kad jaunuzceltajā mājā nodzīvots vismaz viens gads vai ilgāk.
- Nepareiza siltināšanas materiāla izvēle – bieži vien par atskaites punktu materiāla izvēlē kalpo tā cena, piemēram, putu polistirols ir lētāks nekā minerālvate. Arī izvēloties minerālvati, tiek meklēti lētāki izstrādājumi, nepievēršot uzmanību tam, vai materiāls paredzēts konkrētajiem siltināšanas darbiem un ir vajadzīgajā biezumā. Jāzina, ka katram siltināšanas materiālam ražotājs nosaka atbilstošu pielietojumu un arī to, kādai virsmai tas paredzēts.
- Nepareiza materiāla uzglabāšana – minerālvates siltumizolācijas materiāli jāglabā tā, lai tie būtu aizsargāti no lietus, vēja, sniega un sakaršanas. Ja šos materiālus uzglabā ārā, tie jāuzliek uz paliktņiem, lai neatrastos tiešā saskarē ar zemi. Putu polistirola plātnes jāuzglabā sausās, vēdināmās telpās vai zem nojumes, uz cietas, sausas, tīras pamatnes. Tās jāsargā no tiešas saules staru iedarbības (kā rezultātā plātnes sāk dzeltēt), no nokrišņiem un mehāniskiem bojājumiem.
- Paviršība materiāla griešanā un uzklāšanā – siltumizolācijas plāksnes jāgriež ar rokas zāģi vai speciālu nazi, griezumiem jābūt precīziem. Izolācijas materiāls ir jāiestrādā tā, lai tas blīvi piekļautos apkārtējām konstrukcijām un sakļautos savā starpā. Izolācijas biezumam jābūt tādam, lai viss izolējamais apjoms tiktu aizpildīts. Zemapmetuma ārsienu izolācijai domātajām plāksnēm ražotāji norādījuši, kura plāksnes puse ir paredzēta stiprināšanai pie virsmas. Šī puse parasti ir mazliet mīkstāka un labāk „pieguļ” virsmai.
- Nepareizs plākšņu izvietojums – tās nevar savienoties pa vienlaidu vertikālu līniju, jāievēro tā dēvētais šaha princips.
- Nepareiza stiprināšanas tehnika – līmjava jāuzklāj tā, lai tā nosegtu vismaz 40% no plāksnes virsmas. Iesisto dībeļu „galvām” jābūt vienā līmenī ar siltumizolācijas plākšņu virsmu. Lielāks dībeļu skaits jāizmanto pie ēku stūriem, kur veidojas papildu vēja slodzes. Nedrīkst izmantot parastas tērauda naglas, jo caur tām veidosies aukstuma tilti. Armējošais stiklašķiedras siets pirms piestiprināšanas uz siltumizolācijas plāksnēm ir viss jāiegremdē līmjavā nevis tikai jāapsmērē ar to.
- Nepiemēroti laika apstākļi – fasādes siltināšana veicama sausā laikā, kad gaisa temperatūra ir robežās no +5 līdz +25°C. Siltināšanu nevar veikt stipra vēja un lietus laikā, tad nepieciešams izveidot sastatnes ar plēves pārklājumu.
Lai fasādes siltināšanai nepieciešamos materiālus iegādāties būtu vēl ērtāk, Būvserviss.lv piedāvā izmantot īpaši izstrādātu rīku – Ārsienu siltināšanas komplektētāju.
Būvserviss.lv piedāvā pasaulē pazīstamu ražotāju PAROC un ROCKWOOL minerālvati un vietējā ražojuma zīmola TENAPORS putu polistirola plāksnes, kas īpaši piemērotas Latvijas klimatiskajiem apstākļiem.
Piedāvājam arī produktu menedžeru konsultācijas par visiem ar ēkas siltināšanu saistītajiem jautājumiem. Lai klātienē novērtētu, kurš dekoratīvā apmetuma veids jūsu ēkas fasādei būs vispiemērotākais, aicinām apmeklēt Būvserviss.lv izveidoto dekoratīvā apmetuma sienu ar 29 paraugiem mūsu veikalā-noliktavā Bērzaunes ielā 12, Rīgā.
Saistītie raksti:
Hi, Great job! This is very much helpful for my research and i hope to run through more of your posts someday! How i wish i can see you in person so i can get to know you more.
Hi there, just wanted to mention, I liked this post.
It was practical. Keep on posting!