CEMEX – viens no lielākajiem cementa ražotājiem pasaulē.

Gandrīz ikvienam ir zināms, ka Latvijā ir cementa rūpnīca, tā atrodas netālu no Saldus – Brocēnos. Uzņēmums, kurš tika dibināts 1906.gadā, šobrīd ir kļuvis par vienu no pasaules lielākajiem cementa ražotājiem, kā arī par vadošo pasaules betona piegādātāju. CEMEX ražo un izplata savu produkciju vairāk nekā 50 pasaules valstīs. Brocēni var lepoties ar vienu no vecākajiem un pieredzes bagātākajiem cementa ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs, kas arī šodien piedāvā augstvērtīgu, visiem modernajiem standartiem atbilstošu produkciju.

Pagājušajā nedēļas nogalē CEMEX Latvia rīkoja klientu dienu, kurā bijām aicināti arī mēs – internetveikala Buvserviss.lv pārstāvji. Nenoliedzami bija patīkami redzēt, ka zāle un koku lapas tuvākajā apkaimē ir zaļas, nevis pelēkas, kā tas bija agrāk, jo, proti, 2007. gada jūlijā Brocēnos CEMEX oficiāli uzsāka Eiropā modernākās cementa ražotnes celtniecību. Jaunā cementa ražotne Brocēnos atbilst pasaules vides aizsardzības standartiem, un tās ekspluatācija tika uzsākta 2010. gadā.

CEMEX ir viens no lielākajiem cementa ražotājiem pasaulē. Vecās Brocēnu cementa rūpnīcas jauda bija 600 tūkstoši tonnu gadā, savukārt jaunā cementa rūpnīca spēj saražot 1,6 miljonus tonnu cementa gadā!

Produkcija

Šobrīd CEMEX tiek ražots četru marku cements – berams un saiņotā veidā. Savukārt internetveikalā Buvserviss.lv iespējams iegādāties divus no tiem – CEM I 42,5 N un CEM II/A-M (S,L) 42,5 N – katru 40kg iepakojumā.

  • CEM I 42,5 N

CEM I norāda uz cementa tipu, kas šajā gadījumā ir bezpiedevu portlandcements. Tas sastāv un tiek ražots tikai no ģipšakmens un parastā portlandcementa klinkera bez īpašām stiprību paaugstinošām piedevām.
42,5 nozīmē parauga spiedes stiprību (N/mm2) pēc 28 dienu cietēšanas standarta apstākļos.
N – nozīmē normāli cietējošais portlandcements. Pēc 2 dienu cietēšanas standartapstākļos tam jābūt vismaz 10 N/mm2 augsta stiprība. Šis cementa tips parasti tiek izmantots transportbetona ražošanā; būvniecībā, betona konstrukcijās, kur nav nepieciešama paaugstināta stiprība cietēšanas sākuma periodā. Cementa maluma smalkums ir 4100-4300 cm2/g.

  • CEM II/A-M (S,L) 42,5 N

CEM II norāda uz cementa tipu, kas šajā gadījumā ir piedevu jeb kompozītais portlandcements. Tas sastāv no klinkera, ģipšakmens un vēl divu tipu piedevām.
42,5 nozīmē parauga spiedes stiprību (N/mm2) pēc 28 dienu cietēšanas standarta apstākļos.
N norāda, ka cements ir normāli cietējošais – pēc divu dienu cietēšanas standarta apstākļos tam jābūt vismaz 10 N/mm2 augstai stiprībai
M nozīmē, ka cements ir jaukts – cementa sastāvā bez klinkera un ģipšakmens ir vēl vismaz divu tipu piedevas.
A norāda uz kopējo piedevu daudzumu, kas saskaņā ar standartu LVS EN 197-1 ir 6-21%.
S apzīmē granulētos domnu sārņus, kas ir viena no visplašāk pielietojamām piedevām cementu ražošanā.
L norāda, ka cements satur kaļķakmeni, kura CaCO3 saturs aprēķināts pēc kalcija oksīda daudzuma, nedrīkst būt mazāks par 75 masas procentiem.
Šis cementa tips parasti tiek izmantots transportējamā betona ražošanā, būvniecībā un betona konstrukcijās, kur nav nepieciešama paaugstināta stiprība cietēšanas sākuma periodā. To var lietot arī trotuāru plātņu ražošanā. Maluma smalkums ir 3600-3800 cm2/g.

Ieskats CEMEX klientu dienas fotogalerijā šeit.

Informācijas avots: www.cemex.lv

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>