Elektriskie sildītāji – kā izvēlēties piemērotāko?

Iestājoties vēsākam laikam, sākam lūkoties pēc dažādām apsildes ierīcēm, jo daudzi namu apsaimniekotāji īpaši nesteidzas ar apkures pieslēgšanu. Protams, vispopulārākā alternatīva ir elektriskie sildītāji. Bet kā atrast tieši Jūsu telpām piemērotāko sildītāju?

Jauda

Buvserviss.lv interneta veikalā ir pieejami dažādu veidu elektriskie sildītāji: konvektori, eļļas radiatori, siltuma ventilatori un infrasarkano staru sildītāji. Taču, lai izvēlētos piemērotāko ierīci, kas atbilstu Jūsu vajadzībām, pirmkārt, jānoskaidro, cik jaudīgs sildītājs ir nepieciešams. Kā skaidro Buvserviss.lv santehnikas nodaļas menedžere Aiga Lināre, tieši jauda nosaka to, vai ierīce spēs sasildīt telpu līdz vēlamajai temperatūrai. Visiem elektriskajiem sildītājiem jauda ir norādīta vatos vai kilovatos (1000W=1kW). Lai noteiktu, cik jaudīga ierīce nepieciešama Jūsu telpai, aptuvenais aprēķins ir 80-100 W uz 1 m², ja griestu augstums nepārsniedz 2.5 metrus. Attiecīgi sildītājs ar jaudu 1000 W (1 kW) derēs telpai ar platību 10-12m². Ir arī elektriskie sildītāji, kurus Jūs varat pielāgot dažāda lieluma telpām, jo tos iespējams darbināt vairākos jaudas režīmos. Tādi, piemēram, ir elektriskie sildītāji Ballu Plaza un Ballu Camino, kurus varat aplūkot arī Buvserviss.lv klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Bērzaunes ielā 12.

Termostats

Lai sildītājs būtu ekonomisks, to vēlams izvēlēties ar iebūvētu termostatu. Termostati mēdz būt mehāniskie un elektroniskie. Galvenā atšķirība ir temperatūras iestatīšanas precizitātē. Sildītāji ar mehānisko termostatu ir lētāki, taču mazāk jutīgi pret temperatūras izmaiņām telpā. Tas nozīmē, ka atšķirība starp iestatīto un reālo temperatūru varētu būt ±2°C. Turpretim elektroniskais termostats liks sildierīcei sākt darboties vai atslēgties jau tad, ja iestatītā temperatūra no telpas temperatūras atšķirsies tikai par 0.5°C.

Infrasarkano staru sildītāji

Ja ir nepieciešama īslaicīga telpu apsildīšana vai, ja vēlaties, lai telpas, kurās uzturēsieties iesiltu jau pirmajās sildītāja darbības minūtēs, iesakām iegādāties infrasarkano staru sildītājus. gaisu, vispirms sasilda telpas virsmas, priekšmetus un cilvēkus, kas absorbēto siltumu tālāk izmanto pakāpeniskai telpas apsildīšanai. Tādējādi infrasarkano staru sildītāji nodrošina ātru, ekoloģisku un ekonomisku telpas siltuma apgādi.

Taimeris

Atsevišķas sildierīces ir aprīkotas arī ar taimeri, kas ļauj uzstādīt laiku, kad sildītājam sākt vai beigt darboties. Tas ir īpaši ērti, ja vēlaties, lai pārnākot mājās vai ierodoties birojā Jūs sagaidītu omulīgs siltums, bet, ja aizejot esat aizmirsis izslēgt ierīci – nekas, sildītāja taimeris to izdarīs jūsu vietā.

Elektriskos sildītājus var novietot ne tikai uz grīdas. Tie ir stiprināmi arī pie sienām un griestiem, kā arī elektriskā sildītāja vizuālo noformējumu nu jau ir iespējams piemeklēt tādu, kas itin labi iederas Jūsu kopējā telpas interjerā, piemēram, plazmas televizora izskatā.

Vēl tikai atliek piebilst, ka siltums Jūsu telpās nav atkarīgs tikai no elektriskā sildītāja parametriem. Svarīgi, lai ēkas fasāde būtu pareizi nosiltināta, tā samazinot gan siltuma zudumus, gan ikmēneša izdevumus.

Lai Jums siltas kājas un laba veselība!

Uz jautājumiem par sildierīcēm labprāt atbildēs mūsu menedžere Aiga Lināre mob.2233 5737, [email protected]

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>