Grīdas konstrukcijas uzbūve

Pareizi izbūvētai grīdas konstrukcijai ir būtiska nozīme visā tālākajā ēkas ekspluatācijas gaitā. Būvserviss.lv piedāvā visu nepieciešamo grīdas izbūvei un remontam, taču pirms materiālu iegādes der atcerēties grīdas konstrukcijas pamatelementus un to secību.

Būvniecībā grīdas var iedalīt divās galvenajās grupās – lietās betona grīdas un grīdas, kas balstīta uz koka sijām jeb brusām. Dzīvojamās telpās betona grīdas galvenokārt izmanto tur, kur virsmu paredzēts noklāt ar flīzēm vai kur plānots izveidot apsildāmo grīdu. Uz sijām balstīta grīda ir tradicionāls grīdas konstrukcija veids, kas tiek izmantots gan pirmajā stāvā, gan augšējos stāvos.

vate rockwool floor_battsTradicionālais „pīrāgs” uz grunts esošai grīdai

Uz izlīdzinātas, nestspējīgas grunts izklāts ģeotekstila neausts audums, kas vienmērīgi izkliedē slodzes un kalpo kā materiāls ūdens drenāžai. Virs ģeotekstila auduma veidots šķembu vai rupjas grants ieklājums apmēram 200 mm biezumā. Šī kārta paredzēta tiešai ūdens drenāžai un grunts mitruma uzsūkšanai. Uz šķembu kārtas izvietotas putu polistirola vai minerālvates plāksnes, ko pārklāj ar plēvi, kas nepieciešama, lai cietēšanas laikā nodrošinātu optimālu mitruma daudzumu dzelzsbetona plāksnē. Tālāk grīdu betonē ar monolītu dzelzsbetona plātni, kuru pēc betona vieglas sacietēšanas izlīdzina ar ūdensizturīgu būvniecības javu. Uz betona veido virsējo grīdas ieklājumu – flīzes, laminātu u.c.

 

Ventilējamās jeb tā dēvētās grīdas ar auksto pagrīdi ierīkošana

Šāda grīda ir nepieciešama, ja ēka ir būvēta mitrā vietā, ir augsts gruntsūdens līmenis, ēkai pirmā stāva grīdas līmenis ir 80 – 100 cm virs zemes virsmas līmeņa, ēkai ir stabveida pamati un pagrīdes telpā nav iespējams nodrošināt vajadzīgo siltumizolāciju. Šāda grīdas konstrukcija ir līdzīga starpstāvu pārseguma konstrukcijai, tikai tai jābūt ar labu siltumizolāciju nevis skaņas izolāciju, kā tas nepieciešams starpstāvu pārsegumos. Grīdu ar auksto pagrīdi balsta uz koka sijām vai dzelzsbetona plātnes. Grīdām ar ventilējamo pagrīdi siltināšanai izmanto minerālvati un veido vairākslāņu minerālvates konstrukcijas. Pēc siltumizolācijas materiāla uzklāšanas, visā grīdas platībā tiek veidota tvaika izolācija. Virs tās klāj izvēlēto grīdas segumu – dēļus vai citu materiālu.

Ja ventilējamā pagrīde tiek veidota uz dzelzsbetona plātnes, tad uz tās vispirms liek speciālus paliktņus uz kuriem balsta koka sijas jeb gulšņus. Starp betona plātni un paliktņiem izolācijai pret mitrumu ievieto hidroizolācijas materiāla loksnes. Tad starp sijām iestrādā siltumizolācijas materiālu. Virs siltumizolācijas ieklāj tvaika izolāciju, ieklāj grīdas dēļus vai citu virsmas segumu.

Augstāk par 1. stāvu esošās grīdas konstrukcijas

Augšējiem stāviem grīdas tiek veidotas uz starpstāvu pārsegumiem, kas tiek norobežoti ar starpgriestiem un tā dēvētajiem tīrajiem griestiem un grīdas konstrukciju. Pārsegumiem izmanto dzelzsbetona konstrukcijas – plātnes (paneļus), monolītas konstrukcijas vai koka pārsegumus.

Dzelzsbetona plātnes vai monolītās konstrukcijas ir ar pietiekami gludu virsmu, lai uz tām klātu izlīdzinošo maisījumu uz kura tālāk veidotu grīdas virsmu. Koka pārsegumus veido no koka sijām. Katras sijas apakšējā daļā no abām pusēm piestiprina neliela šķērsgriezuma latas. „Melnos” griestus veido, liekot uz latām atbilstoša izmēra dēļus (vai speciālus vairogus), ko nosedz ar kartona, bieza papīra vai tml. kārtu uz kuras izvieto skaņas izolācijas materiālu. Tālāk virsma tiek nosegta ar kādu plātņu materiālu, uz kuras tiek veidots grīdas segums.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>