Grīdas siltināšana

Ne mazums siltuma izplūst arī caur nenosiltinātām grīdām. Ja grīdai nav laba siltumizolācija, ekspluatācijas laikā pirmā stāva grīda ir auksta un padara dzīvojamās telpas nemājīgas. Arī pastiprinātai telpu apsildei nav nozīmes, jo siltais gaiss ceļas uz augšu, un temperatūra grīdas līmenī un pie griestiem var krasi atšķirties.

Ierīkojot grīdas un tās remontējot, noteikti jāparūpējas par labas siltumizolācijas ierīkošanu. Pēc grīdas ieklāšanas ierīkot siltumizolāciju bez kapitālas pārbūves nav iespējams. Daļēji to var atrisināt, grīdām uzklājot biezākus grīdas segumus vai paklājus, tomēr daudz lielāks efekts iegūstams, ierīkojot pastāvīgu siltumizolāciju.

grIdas siltināšana ar Rockwool vati

Siltināšana nepieciešama…

…pirmā stāva grīdām un apsildāmajām grīdām, lai netiktu pieļauta siltuma virzīšanās pretējā virzienā – uz leju. Siltumizolācijas ierīkošana ir atkarīga no grīdas konstrukcijas vai tā ir grīda, kas atrodas ciešā saskarē ar grunti vai tā ir grīda ar tā dēvēto ventilējamo pagrīdi. Arī pirmā stāva grīdas ir pieskaitāmas pie ēkas norobežojošajām konstrukcijām, uz kurām attiecas kontrollielumi norobežojošo konstrukciju siltumpretestības aprēķināšanai.

Minimālajai siltumpretestībai grīdas iesegumam virs grunts, kā arī, ja grīdai ir ventilējama pagrīde, jābūt 2,8 m²K/W, kas atbilst aptuveni 100 – 120 mm biezai minerālvates kārtai. Grīdām mazāka siltumpretestība salīdzinājumā, piemēram, ar bēniņu pārsegumiem, noteikta tāpēc, ka temperatūras starpība telpās grīdas un griestu līmenī var sasniegt 6 – 8 °C. Kā zināms, lielāki siltuma zudumi ir vietās, kur temperatūras starpība starp āra un iekštelpu gaisu ir lielāka.

Ar elektrību vai centrālapkuri apsildāmo grīdu siltināšanai…

… izmanto gan minerālvati, gan putu polistirolu. Siltumizolācijas slānim jābūt vismaz 80 mm biezam, ja zem grīdas ir auksta, neapsildāma telpa, piemēram, pagrabs. Mitrās telpās jāizmanto hidroizolācija. Klasisks silto grīdu „pīrāgs”, ja grīdu ierīko 1. stāvā, ir šāds: betona plātne, siltumizolācijas kārta, betona kārta, apsildes kabelis, betona kārta, virsējais grīdas segums – visbiežāk flīzes.
Ja siltā grīda tiek ierīkota augstāk par 1. stāvu, tad „pīrāga” izkārtojums būs šāds: starpstāvu pārsegums, siltumizolācija, betona kārta, apsildes kabelis, virsējais grīdas segums.

Siltumizolācijas ierīkošanas darbu veikšanas tehnoloģija ir atkarīga arī no tā, vai grīdu iebūvē jaunceļamā ēkā vai arī veic papildsiltināšanu. Visbiežāk grīdu siltināšanai izmanto tradicionālos siltumizolācijas materiālus – šim nolūkam paredzētu minerālvati vai putu polistirolu. Šie materiāli plašā izvēlē atrodami arī būvmateriālu internetveikalā Būvserviss.lv.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>