Izvēles nosacījumi jaunākās paaudzes AEROC gāzbetonam

Pirms pieņemt gala lēmumu par būvmateriālu izvēli ēkas nesošajām konstrukcijām, Būvserviss.lv iesaka izlasīt šo materiālu, kurā turpinām aplūkot jaunākās paaudzes gāzbetona AEROC priekšrocības.

Izvēloties ārsienu būvmateriāla veidu, viens no svarīgākajiem materiāla rādītājiem ir jau iepriekšējās publikācijās aprakstītā siltuma pretestība, taču ne mazāk būtisks ir mitruma daudzums materiālā, siltuma inerce un stiprība uz spiedi. Šie kritēriji kopumā nosaka to, cik ilglaicīga, ekonomiska, komfortabla un konstruktīvi droša būs jaunuzceltā būve.

Mitruma daudzums materiālā

Attiecībā par mitruma daudzumu, AEROC saviem produktiem uzrāda to mitruma daudzumu, kāds sasniedzams divu apkures sezonu laikā. Tāpat kā keramzītbetona un gāzbetona bloki, arī AEROC bloki satur tehnoloģisko mitrumu. Celtniecības gaitā mitrums blokos var palielināties gan nokrišņu, gan tā mitruma ietekmē, kas ir līmē, javā un apdares materiālos. Mitruma apjoms blokos var palielināties līdz 40% no to svara. Kā zināms, mitras sienas siltuma izolācijas spējas ir zemākas nekā sausai sienai. Tāpēc, izvēloties blokus, svarīgi zināt, cik ātri žūst ārējā siena un par cik pirmajā apkures sezonā siltuma zudumi būs lielāki, nekā pēc tās izžūšanas. Sienas līdzsvara jeb ekspluatācijas mitrums AEROC blokiem ir 4 – 5% robežās atkarībā no telpas gaisa relatīvā mitruma un to iespējams sasniegt divu apkures sezonu laikā. Jāpiebilst, ka arī fasādes apdares materiāliem jābūt elpojošiem, lai mitrums, izkļūstot cauri sienas konstrukcijām, „neatdurtos” pret neelpojošu virsmu, kas bloķē tālāku virzību uz ārpusi.

Siltuma inerce

Lai telpā nodrošinātu labvēlīgu mikroklimatu, svarīga ir ārsienu materiāla siltuma inerce. Kopā ar nepieciešamo gaisa apmaiņu un relatīvā mitruma nodrošinājumu iekštelpās jābūt nodrošinātai stabilai iekštelpu temperatūrai, kuru neietekmē ārējās gaisa temperatūras krasas svārstības. Sienas iekšējās virsmas temperatūras izmaiņas nedrīkstētu pārsniegt 2ºC neatkarīgi no tā, kādās robežās mainās ārējā gaisa temperatūra diennakts ietvaros. Būtisks rādītājs ir sienas spēja akumulēt jeb uzkrāt siltumu un pēc tam, atdziestot, atdot to telpai. Šai ziņā AEROC telpās sniedz veselīgu un patīkamu mikroklimatu.

Stiprība uz spiedi

Runājot par gāzbetona stiprību uz spiedi, jāņem vērā, ka, jo gāzbetona svars vieglāks, jo samazinās stiprība uz spiedi. Ja ēkas projekts paredz īpašas konstrukcijas, kur nepieciešama augstāka spiedes pretestība, tad nesošo konstrukciju materiālus vispirms izvēlas pēc to spiedes stiprības nevis siltumizolācijas īpašībām. AEROC pieprasītāko bloku (EcoTerm Plus – 1.8 N/mm2 un Universal – 2.5 N/mm2) stiprība paredz to izmantošanu pilnu 2 stāvu ēku būvniecībā ar jebkura veida pārsegumiem laidumā līdz 6m. Savukārt daudzstāvu konstrukcijām rekomendē izmantot AEROC Classic ar stiprību 3.0 N/mm2 vai Hard blokus ar stiprību 5.0 N/mm2.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>