Kā izveidot reģipša (ģipškartona) starpsienas?

starpsienaKnauf un Knauf Insulation starpsienu sistēmas ir kompleksi tehniskie risinājumi papildu sienu izbūvei ēkās. Tas ir ātrs, ērts un ekonomisks veids, kā, vienlaikus nodrošinot gan skaņas izolāciju, gan modernu interjeru, pielāgot ēkas telpas atbilstoši to iedzīvotāju vajadzībām. Rakstā Inovatīva Knauf Insulation&Knauf starpsienu karkasa sistēma – pārdomāts, ekoloģisks un ekonomisks risinājums iepazīstinājām ar Knauf materiāliem, kas nepieciešami starpsienas veidošanai, bet kā to realizēt dzīvē un kam jāpievērš īpaša uzmanība?

Pareizs izpildījums – teicami parametri

Lai starpsienas konstrukcijā ievietotā minerālvate ekspluatācijas laikā nodrošinātu tai piemītošās pozitīvās īpašības, tā jāievieto pareizi. Ieklājot izolāciju metāla karkasā, jāraugās, lai materiāls bez spraugām cieši piekļautos profiliem, grīdai un griestiem. Knauf Insulation minerālvate ir elastīga un viegli saspiežama un nodrošina perfektu piepildījumu. Tikai tad, ja visi karkasa izbūves risinājumi un mezgli būs pilnībā ievēroti, tiks iegūta vēlamā skaņas izolācija. Nepieciešamā rezultāta sasniegšanai īpaša vērība jāvelta amortizācijas lentu pareizai izmantošanai un pieslēguma mezglu veidošanai pie esošām sienām, griestiem un grīdas.

Visi Knauf Insulation minerālvates izstrādājumi ir ugunsdroši – to ugunsdrošības klase ir A1. Iekšējo nenesošo Knauf ģipškartona sienu ugunsizturība bieži tiek izmantota kā drošs, ekonomisks risinājums pat visprasīgākajam pielietojumam. Turklāt Knauf Insulation minerālvates materiāli kombinācijā ar Knauf ģipškartona plākšņu sistēmām attiecībā uz ugunsdrošības parametriem var sasniegt līdz EI 60 DP1, kas ir izcils rādītājs.

Attiecībā uz siltumizolācijas rādītājiem jāņem vērā sadalošās starpsienas funkcijas. Piemēram, vai tās ir sienas, kas atdala apkurināmu telpu no neapkurināmas, vai tās ir sienas, kas atdala zonas ar 5 – 10 grādu temperatūras svārstībām u.tml. Attiecīgi izvēlas minerālvates veidu ar piemērotāko siltumizolācijas koeficientu U (W/m2K).

starpsienu karkasa sistēma Knauf

Praktisko darbu secība

Ievērojot pareizu starpsienu izveides secību un izpildi, darbs ar Knauf Insulation&Knauf sienu un starpsienu sistēmu norit ātri un bez sarežģījumiem.

1. No metāla profiliem izveido Knauf sistēmas sienu apšuvuma vai starpsienas karkasu.

Starpsienas izbūves gadījuma no vienas puses piestiprina Knauf ģipškartona plāksnes.

2. Viegli piespiežot, karkasā ieklāj minerālvates izolāciju atbilstoši Knauf sistēmas risinājumā norādītajiem parametriem – minerālvates biezums atkarīgs no konkrēti izvēlētās sistēmas.

3. Ja nepieciešams, piegriež minerālvati vajadzīgajos izmēros, lai aizpildītu visas spraugas.

4. Aizpildītajam karkasam piestiprina Knauf ģipškartona plāksnes un ar Knauf Uniflot špakteli noklāj skrūvju vietas un šuves.

5. Atkarībā no izvēlētās Knauf sistēmas (viena vai divas ģipškartona kārtas), vertikāli un horizontāli pamīšus piestiprina otru ģipškartona plākšņu kārtu tā, lai tiktu nosegtas pirmās kārtas plākšņu savienojumu vietas.

6. Nobeigumā salaiduma vietām un skrūvju galviņām uzklāj Knauf Uniflot špakteli šuvēs, iestrādājot Knauf papīra šuvju lenti.

7. Veic sienas dekoratīvo apdari.

 

Paldies par palīdzību raksta tapšanā Knauf Insulation un Knauf speciālistiem.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>