Kāpēc Tyvek®?

Celtniecības plēves paredzētas tam, lai aizsargātu ēku no lieka mitruma uzkrāšanās konstrukcijās, tostarp siltumizolācijas materiālos, un palīdzētu saglabāt siltumu.

Ja siltumizolācijas materiāls būs mitrs, tas neglabās siltumu un samazināsies arī tā ekspluatācijas ilgums, tāpēc plēves kvalitātei ir īpaša nozīme. Mainīt neatbilstošas kvalitātes celtniecības plēvi nozīmē pilnībā nomainīt arī visu konstrukciju, piemēram, jumta segumu. Liekas izmaksas, laika un nervu patēriņš garantēts. Būvmateriālu internetveikalā Būvserviss.lv piedāvātās zīmola Tyvek celtniecības plēves ir vienas no kvalitatīvākajām tirgū. Ar jautājumu, kādas ir Tyvek plēvju priekšrocības, salīdzinot ar citu ražotāju izstrādājumiem, griezāmies pie šī zīmola oficiālā izplatītāja Latvijā, SIA Eltete.

Tyvex – viens no pasaulē pazīstamākajiem polimēriem

Zīmolu Tyvek radījusi pasaulslavenā ASV kompānija DuPont, kas atklājusi un pirmā ieviesusi ražošanā 16 no 34 pasaulē pazīstamākajiem polimēriem. Lielu daļu no tiem uzņēmums ražo vēl šodien. Starp tiem ir tādi visiem pazīstami nosaukumi kā Nylon (pirmā sintētiskā šķiedra pasaulē, atklāta 1938. gadā), Kevlar (izturīgākā sintētiskā šķiedra pasaulē), Teflon (pretpiedeguma pārklājums), Lykra (īpaši elastīga sintētiskā šķiedra), speciālistiem zināmie Corian (mākslīgais akmens), Nomex (ugunsizturīga sintētiskā šķiedra), Tyvex (gaisu un tvaiku caurlaidoša šķiedra).

Tyvex šķiedra tika izstrādāta aptuveni pirms 35 gadiem un sākotnēji to izmantoja ar būvniecību nesaistītu produktu izgatavošanā (agresīvu laikapstākļu izturīgas kartes un aploksnes, vēlāk izmantota „nesvīstošiem” apģērbiem, guļammaisiem u.c.). Ar laiku Tyvex atrada pielietojumu celtniecībā un tika radītas mehāniski izturīgas, „elpojošas” celtniecības plēves jeb membrānas.

Tyvek® celtniecībā

Šodien, pateicoties izmantotajām inovācijām, Tyvek mikrošķiedru un mikroporu struktūra piešķir membrānai augstu ūdens tvaiku caurlaidību, ūdensizturību pat pie ūdens staba spiediena >2m ūdens staba un ilgmūžību (sertificēta ilgmūžība – 50 gadi). Tyvek® pilnībā saglabā savas īpašības pie temperatūras no mīnus 73°C līdz plus 100°C un šī zīmola membrānas ir ar paaugstinātu izturību pret ultravioleto staru iedarbību.

Tyvek® aizņem vairāk nekā 60% Eiropas celtniecības plēvju tirgus, kur vairums piedāvātā produkcija ražota izmantojot adatu caurduršanas tehnoloģiju. Tas nozīmē, ka uz vienu materiāla kvadrātmetru tiek izdurts noteikts skaits caurumiņu. Tyvek® membrāna ir šķiedraina, kas palielina tās mehānisko izturību, jo savītā šķiedru struktūra labi kalpo par stiprinošo materiālu. Savukārt citi ražotāji veido vairākslāņu uzbūvi un plēves mehāniskās izturības paaugstināšanai izmanto papildu armējamo kārtu – tiek palielināta plēves stiprība, bet samazināta gaisa caurlaidība, jo „elpojošo” kārtu nevar padarīt biezāku, neietekmējot tās „elpošanu”. Jāuzsver, ka Tyvek® celtniecības plēves difūzijas procesu nodrošina visā materiāla biezumā – sākot no 240µm un vairāk, atšķirībā no parastajām difūzmembrānām, kur gāzu apmaiņas nodrošinošā slāņa biezums ir tikai 30 – 40µm. „Protams, daudzi ražotāji mēģina izgatavot kaut ko līdzīgu, taču Tyvek® līmeni viņiem neizdodas sasniegt. To var redzēt pēc tā, kas notiek, plēves ekspluatācijas laikā. Uz iepakojuma norādītie tehniskie parametri gan Tyvek® , gan citu ražotāju plēvēm ir līdzīgi, taču reālais kalpošanas laiks atšķirīgs. Ir plēves, kas jau pēc 5 gadiem kļūst pilnīgi nelietojamas,” saka Andris Lapa, SIA Eltete Tirdzniecības grupas vadītājs.

Kāpēc pēkšņi salst?

Kādas pazīmes vēsta par to, ka izmantotā plēve vairs nespēj pildīt savas funkcijas? Vislabāk tas jūtams aukstā laikā, kad telpas, kas iepriekš bijušas siltas, pēkšņi kļuvušas aukstas un grūti piesildāmas, nepieciešams lielāks siltumenerģijas patēriņš. Pavisam kritiskos gadījumos, uz sienām, griestiem parādās pelējuma plankumi. „Šīs pazīmes liecina, ka konstrukcijā ievietotā plēve vairs nepilda savas funkcijas,” norāda speciālists. Šādā gadījumā nav cita risinājuma kā vien pilnībā izjaukt konstrukciju un nomainīt bojātos būvelementus.

Būtiski atzīmēt, ka cenu atšķirība starp Tyvek® celtniecības plēvēm un citu ražotāju membrānām nav liela. Andris uzsver: „Te nav runa par latiem, bet santīmiem uz vienu kvadrātmetru. Savukārt ieguldot mazliet vairāk naudas kvalitatīvu celtniecības plēvju iegādē, jūs veiksiet ieguldījumu praktiski visam ēkas mūžam.” Vienlaikus ar plēvju iegādi viņš iesaka iegādāties speciālās līmlentas, pilnīgai plēvju salaiduma vietu hermetizācijai. Šādas lentas pie temperatūras svārstībām neatlīp no virsmas un salaidumu vietas neveicina siltuma zudumu veidošanos.

Pie mums, būvmateriālu internetveikalā Būvserviss.lv, plašā izvēlē iegādājami jaunākie zīmola Tyvek izstrādājumi, ko raksturo īpaši augstas tehniskās īpašības.

  • Tyvek Soft – difūzijas membrāna ar teicamām tvaiku difūzijas īpašībām un labu izturību pret ūdeni un vēju. Šī membrāna paredzēta izmantošanai slīpajos siltinātajos jumtos kā pretvēja un hidroizolācijas plēvi klājot pie vates.
  • Tyvek Solid – līdztekus lieliskām tvaika difūzijas īpašībām un izturībai pret ūdeni un vēju, šai membrānai ir palielināta mehāniskā izturība. Ieteicama izmantošanai slīpās siltinātās un nesiltinātās jumta konstrukcijās kā pretvēja un hidroizolācijas plēve.
  • Tyvek Supro Plus TAPE – papildu kvalitatīvajiem tehniskajiem raksturlielumiem šai plēvei gar vienu malu piestiprināta līmlenta plēvju savienošanai, kas papildu atvieglo tās uzklāšanu. Izmantojama visu veidu slīpo jumtu konstrukcijās.
  • Tyvek House Wrap – izmantojama siltinātajās fasādes kā pretvēja izolācija ar lieliskām tvaika difūzijas īpašībām.
  • Tyvek VCL – aktīva tvaika izolācija, ko īpaši iesaka koka konstrukcijām. Ieklājama telpu iekšpusē pirms siltumizolācijas slāņa.
  • Tyvek Tape – pašlīmējoša lenta ar difūzijas īpašībām, kādas piemīt Tyvek plēvēm. Lentas līmējošais slānis nodrošina teicamu salipšanu.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>