Ko darīt ar lietus un kanalizācijas notekūdeņiem?

Jaunums Latvijā – kvalitatīvi un efektīvāki infiltrācijas tuneļi GRAF, kas ļauj veiksmīgi risināt lietusūdeņu un kanalizācijas notekūdeņu problēmas gan privātmājām, gan lieliem komercobjektiem. GRAF infiltrācijas tuneļi ir piemēroti jebkurai lietusūdeņu un kanalizācijas notekūdeņu sistēmai. To funkcija ir uzkrāt un novadīt notekūdeņus gruntī.

Print

Galvenās priekšrocības

 • Infiltrācijas tuneļa ietilpība ir 300 litri, garums – 1,22 metri. Atkarībā no objekta specifikas ir iespēja viegli palielināt tuneļa garumu.
 • Šīs tehnoloģijas priekšrocība – infiltrācijas tunelis aizņem ļoti maz vietas, nav nepieciešams veikt apjomīgus rakšanas darbus.
 • Infiltrācijas tunelis nodrošina iespēju izfiltrēt lielu ūdens daudzumu ievērojami efektīvāk un ātrāk, arī no ekoloģiskā aspekta šāds risinājums ir daudz modernāks un progresīvāks
 • Tuneļus iespējams uzstādīt ne tikai jaunbūvēs,bet pieslēgt jau pie esošās kanalizācijas iekārtas – pieslēgties iespējams jebkurai attīrīšanas iekārtai. Bieži infiltrācijas tuneļus izvēlas uzstādīt automašīnu stāvlaukumos, kur ir pastiprināta notekūdeņu uzkrāšanās un kur nav iespēja pieslēgties pie pilsētas kanalizācijas vai pieslēgšanās ļoti dārgi maksā.
 • Ieguvums ir arī ievērojams naudas ietaupījums, kas agrāk bija jātērē, piemēram, par asenizatora pakalpojumiem.Print
 • Pēc ekspertu ieteikuma – daudz efektīvāk ir uzstādīt infiltrācijas tuneli nekā rakt notekūdens grāvi (jo tunelis ir tas pats notekūdens grāvis, tikai «apgāztā» veidā).
 • Infiltrācijas tuneļi ir kompakti, tos ērti transportēt, vienkārši un viegli montēt. Piemēram, privātmājas īpašnieks var tos viegli pārvadāt, jo tos var salikt vienu uz otra, un nav nepieciešams maksāt par liela transporta pakalpojumiem.
 • Montāžas process nav darbietilpīgs, to ātri var veikt arī pats mājas īpašnieks.
 • GRAF tuneļi ir izgatavoti no kvalitatīviem un izturīgiem materiāliem. Tie tiek ražoti Vācijas uzņēmumā ar ilggadēju pieredzi – Otto Graf GmbH, un tagad GRAF ir pazīstams kā Vācijas galvenā notekūdeņu savākšanas iekārtu ražotājfirmas preču zīme. Ražošanas procesā tiek izmantotas jaunākās ražošanas metodes, kas atbilst augstākajiem kvalitātes standartiem.

tuneli 1

Vienkārša uzstādīšana

 • Vispirms nepieciešams noteikt, cik tuneļi ir nepieciešami. Aptuvenais aprēķins ir šāds: ja izmantosiet kanalizācijas notekūdeņiem aiz attīrīšanas tvertnes, jārēķina 1 tunelis uz 1 lietotāju; ja lietusūdeņiem – 1-2 tuneļi uz 100m2 jumta platības (tas pats attiecas uz laukumiem, stāvlaukumiem).
 • Izrok attiecīgā izmēra bedri, apakšā jābūt oļu vai šķembu (izņemot dolomīta) kārtai vismaz 30 cm, bet jo biezāka kārta, jo labāk ūdens uzsūksies gruntī.
 • Ieliek tuneli vai tuneļus (tos var likt vienu aiz otra, savstarpēji savienojot; savienošanai nekas papildus nav vajadzīgs, jo tuneļu galos ir iedobes/klipši, kas nodrošina labu savienojumu). Tuneļu galos pievieno noslēgus, kur vienā pusē pievieno ienākošās kanalizācijas cauruli.
 • Pāri tunelim nepieciešams pārklāt ģeotekstila audumu, kas aizsargās tuneļa sānu spraugas pret aizsērēšanu no zemes un augsnes, kas tika izrakta un tiks bērta atpakaļ pāri tuneļiem. Arī gar tuneļa sāniem no ārpuses var nobērt oļus vai šķembas, kas vēl vairāk uzlabos uzsūkšanos gruntī.
 • Infiltrācijas tuneļu iesakāmais ierakšanas dziļums (attālums no zemes virsmas līdz tuneļa augšai): gājēju un zaļajās zonās 30 cm, vietās, kur notiek automašīnu kustība – 50 cm.

Skaties uzstādīšanas video šeit…

GRAF tuneļus jūs varat iegādāties SIA Rīgas Būvserviss Klientu apkalpošanas centrā Bērzaunes ielā 12, Rīgā. Papildus informācija un konsultācijas varat saņemt zvanot mūsu klientu apkalpošanas speciālistei Aigai pa tel. 22335737 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

 

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>