Ko darīt ar Ziemassvētku eglēm podos?

Ziemassvētku laikā eglīte telpās jau ir pabijusi vairākas nedēļas, tas nozīmē, ka eglīte ir sajutusi pavasari un sākusi augt. Paaugstinoties temperatūrai eglītē uzsākas pavasarim raksturīgie fizioloģiskie procesi. Tāpēc Ziemassvētku eglīti, kas aug podiņā un ir Jūs iepriecinājusi visu svētku laiku, nav vēlams pēc svētkiem nest laukā. Ja šādu eglīti iznes ārā, tad plaukstošie pumpuri apsalst un kociņš var aiziet bojā. Vislabākais risinājums ir eglīti atstāt mājās līdz pavasarim. Šajā laikā, atbilstoši kopjot, eglītei izplauks pumpuri un normāli attīstīsies dzinumi. Pavasarī, pēc salnām, šo kociņu var izstādīt apstādījumos vai mežā. Pēc nelielām “pārdomām” kociņš ieies normālā attīstības ciklā un varbūt līdz rudenim vēlreiz uzplauks un paaugsies garumā otrreiz vienā gadā. Laukā iznesta eglīte cietīs no lielām temperatūras svārstībām un sala ietekmē iespējams aizies bojā.

Tātad, ja vēlamies pavasarī eglīti izstādīt dārzā, tad atstāsim to

vēsākās telpās līdz pavasarim un rūpīgi uzraudzīsim. Bet vērojot pēdējos gados tik siltās ziemas, kad sals vēl pēc svētkiem nav iestājies, tad eglīti var pārstādīt uzreiz. Tikai svētku laikā rūpīgi jākopj, sakņu kamolam visu laiku jābūt mitram, skujas vēlams rasināt un uzreiz pēc svētkiem jāpārvieto eglīte uz vēsākām telpām, tā pakāpeniski pieradinot pie zemākas temperatūras. Grūtākais ir eglīti saglabāt karstās, sausās telpās, īpaši ar centrālapkuri, jo sausais gaiss un temperatūra izkaltē skujas, pumpuri izplaukst un skujas pakāpeniski sāk birt.

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>