Līmjavas uzklāšana un siltumizolācijas plākšņu pareiza līmēšana

 

Ēkas ārsienu siltināšana patiesībā ir gandrīz kā vesela zinātne. Nepietiek tikai ar to, ka meistars pārzina secību, kā veidojams konstrukcijas „pīrāgs”. Uz katru no tā sastāvdaļām attiecināma virkne nosacījumu gan par pareizāko materiāla izvēli, uzklāšanu, stiprināšanu utt. Tāpēc būvmateriālu internetveikala Būvserviss.lv klientus aicinām sekot līdzi mūsu eksperta, SIA Sakret pārstāvja Gata Petrova, ieteikumiem un padomiem. Šoreiz par to, kā pareizi uzklāt līmjavu uz siltināmā materiāla plāksnes un to pareizi pielīmēt.

Līmjavas uzklāšanas tehnikas

Kas gan tur varētu būt sarežģīts – pielīmēt siltumizolācijas plāksnes pie sienas? Nosmērē ar līmjavu un spied tik pie sienas. Kvalitatīva un ilglaicīga darba rezultāta iegūšanai, jāzina vairāki nosacījumi. Pirmkārt, darba instrumenti. Šajā gadījumā Sakret sertificētā siltināšanas sistēma paredz, ka līmēšanai tiek izmantota Sakret līmēšanas java – Sakret BK vai līmēšanas/armēšanas java Sakret BAK. Pārējie instrumenti – zobķelle (zobs 10 – 12mm) vai ķelle, līmeņrādis, instrumenti izolācijas materiāla griešanai un pats izolācijas materiāls (minerālā vate vai putupolistirols).

Vispirms līmjavu uz siltumizolācijas plāksnēm uzklāj plānā kārtā pa visu loksnes plakni un tikai tad klāj līmējošo kārtu. Šāda metode veicinās labākas saķeres veidošanos starp izolācijas materiālu un javu. Tālāk līmjavu uz siltumizolācijas materiāla var klāt dazādi:

•uzklājot vienmērīgi pa visu virsmu un ar zobķelli izveidojot rievotu kārtu (šo metodi izmanto, ja sienas pamatne ir praktiski līdzena un būvēta no ģeometriski precīziem materiāliem);


•līmjavu uzklāj pa izolācijas materiāla loksnes perimetru un plāksnes vidū uzliek 6 līmjavas pikas (šo metodi izmanto, ja pamatnes virsma ir nelīdzena).

•procesu var veikt arī mehanizēti ar speciālu ierīci, uzklājot līmjavu pa perimetru un loksnei pa vidu izveidojot „W” veida joslu.

 

 

 

 

 

Gatis uzsver, ka, līmjavu uzklājot, taupīt nedrīkst: „Dažkārt celtnieki neuzliek javu pa perimetru un liek tikai pikas pa vidu. Paradoksāli, bet ietaupot uz pāris kilogramiem līmjavas, cietīs visa ēkas siltumnoturība. Ar javu nenoklātās vietas veido „caurumus”, kur vēlāk „staigās” gaiss, kas mazinās siltumizolācijas efektu.”

Izolācijas materiāla līmēšana

Svarīgi arī līmjavu uzklāt uz izolācijas materiāla pareizās puses. Ražotāji parasti ar apzīmējumiem ir norādījuši, kura plāksnes puse noklājama ar javu. Pielīmējot materiālu ar nepareizo pusi pie virsmas, ar laiku uz fasādes parādīsies tumši plankumi.

Tikko java uzklāta, plāksnes liek pie sienas, neļaujot javai izžūt vai veidot „garoziņu”. Piespiežot plāksni pie sienas, pareizā daudzumā uzklātai līmjavai nevajadzētu izspiesties. Ja plākšņu savienojumu vietās lieks daudzums tomēr parādās, tas negatīvi ietekmēs sistēmas siltumizolāciojas spējas un liecina par nekvalitatīvi pielīmētām siltumizolācijas loksnēm.

Plāksnes līmē, ievērojot šaha galdiņa principu. Līmējot loksnes ap logu, durvju ailēm un citām atveramām konstrukcijām, loksnē jāveido iegriezums. Jebkurā gadījumā izolācijas plāksnes pie sienas liek, raugot, lai neveidojas spraugas savienojumu vietās. Ja tādas rodas, tās aizpilda ar tādu pat izolācijas materiālu, piegriežot pēc vajadzības. Šuves nedrīkst aizpildīt ar celtniecības putām vai citiem līdzīgiem materiāliem. Ja ēkas pamatkonstrukcijā izveidotas deformācijas šuves, tad tās identiski jāatkārto arī siltumizolācijas virsmā, šuvi veidojot ar tam speciāli paredzētiem deformācijas profiliem.

Kad plāksnes pielīmētas, jānogaida vismaz viena diennakts līdz var ķerties pie nākamā darba posma – stiprināšanas ar dībeļiem. Šīs diennakts laikā līmjava pietiekami sacietēs un plāksnes nevarēs izkustināt.

Saistītie raksti:

 

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>