Minerālvates uzglabāšana un izmantošana

Siltumizolācijas materiālu – akmens un stikla vates – izmantošana ir ļoti plaša. Tos izmanto praktiski visas ēkas konstrukciju siltināšanā un arī skaņas izolācijai. Internetveikals Būvserviss.lv piedāvā iegādāties visus nepieciešamos akmens un stikla vates veidus jebkuras konstrukcijas siltināšanai.

Izmantošana pēc minerālvates iedalījuma

Minerālvates siltumizolācijas materiālus iedala pēc cietības: cietie, puscietie vai mīkstie (elastīgie) minerālvates produkti. Pēc formas minerālvati klasificē plātņu, ruļļveida un beramā jeb irdenā minerālvate.

Cietie plātņu materiāli atšķiras ar lielāku šķiedru blīvumu. Mīkstos ruļļveida materiālus var presēt un tādējādi transportēt lielākos apjomos. Cietās plātnes nedrīkst saspiest vai citādi deformēt, jo tā var izjaukt šķiedru struktūru un materiāls neatgriezeniski zaudēs savu formu un daļu siltumizolējošo īpašību.

Rockwool akmens vateCietās un puscietās minerālvates siltumizolācijas plātnes izmanto ārsienu siltināšanai zem dekoratīvā apmetuma, arī ventilējamo fasāžu konstrukcijās. Īpaši cietas un stingras izolācijas plātnes paredzētas siltumizolācijas izveidošanai grīdu konstrukcijām virs grunts un pagraba sienu izolācijai no ārpuses.

IsoverMīkstos plātņu un ruļļveida materiālus lielākoties izmanto starpsienu, pārsegumu, grīdas, jumtu un mansarda konstrukciju siltuma un skaņas izolācijai. Ruļļveida minerālvate arī paredzēta statņu konstrukciju aizpildīšanai.

Paroc beramā vate

Beramo jeb irdeno minerālvati var labi izmantot horizontālu pārsegumu, visbiežāk bēniņu pārseguma, siltināšanai, jo ar to viegli un ātri aizpildāmas visas spraugas. Beramā vate ir tā pati minerālvate, kas sadalīta plūksnās.

Tas, kāds minerālvates slāņa biezums nepieciešams konkrētai būvkonstrukcijai, atkarīgs gan no konstrukcijas veida, tajā izmantotajiem materiāliem, gan paša projekta specifikācijas.

Materiālu uzglabāšana

Parasti siltumizolācijai nepieciešamie materiāli tiek iepirkti visā nepieciešamajā daudzumā, kas ir visnotaļ liels apjoms. Tam vajadzīga arī atsevišķa uzglabāšanas vieta. Minerālvates siltumizolācijas materiāli jāglabā tā, lai tie būtu aizsargāti no lietus, vēja, sniega un sakaršanas. Ja šos materiālus uzglabā ārā, tie jāuzliek uz paliktņiem, lai tie neatrastos tiešā saskarē ar zemi. Apakšā liek smagākos materiālus, piemēram, fasādes siltināšanas plāksnes, augšā vieglākos, piemēram, iekštelpām domātos ruļļveida materiālus. Materiāli ir iepakoti mitrumizturīgos iepakojumos, taču, ja produkts ir atvērts, tas pēc tam jāuzglabā sausā vietā.

Ja siltumizolācijas materiāli samirkst vai kā citādi tiek sabojāti, tos vairs nevar izmantot tālāko darbu veikšanai. Mitra minerālvate vairs nekalpo kā kvalitatīvs siltumizolētājs, tā zaudē savu saķeri un uz tās uzklātā apdares kārta pēc neilga laika sāks plaisāt un lobīties. Ja minerālvate ir samirkusi, tai jāļauj pilnībā izžūt un tikai tad to var izmantot paredzētajiem nolūkiem.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>