Mūsdienīgs, praktisks un ekonomisks stiepļu žogs

Kurš gan nepazīst visu žogu padomju „klasiku” – pelēko stiepļu jeb drāšu pinuma žogu ar rombveida „acīm”. Ieviešot arvien progresīvākas tehnoloģijas, šis žogu veids piedzīvojis un joprojām piedzīvo arvien jaunas, pozitīvas pārmaiņas. Uzlabojies izskats, kvalitāte, ekspluatācijas īpašības, izstrādāti dažādi žogu sietu veidi atšķirīgam pielietojumam.

Kā norāda būvmateriālu internetveikala Būvserviss.lv menedžeris Kristaps Hudobkins, izvēloties piemērotāko stiepļu žogu, attiecīgā teritorija iegūs gaumīgu, sakoptu izskatu. Turklāt šāda žoga izmaksas ir ievērojami zemākas nekā koka vai metāla sētām. Stiepļu žogi ir ātri uzstādāmi un tos izvēlas gan privātmāju vajadzībām, gan industriālo un lauksaimniecības teritoriju iežogošanai.

Stiepļu žogus pēc izmantotās tehnoloģijas iedala pītos un metinātos žogos, bet pēc uzbūves – ruļļveida un paneļveida žogos. Papildu tiek izdalīti cinkotie žogi (metāls ar cinka pārklājumu) un cinkotie žogi ar PVC pārklājumu (lielākoties zaļā krāsā).

Pīts vai metināts

Pītos žogus veido no konkrēta diametra cinkotām vai ar PVC pārklātām metāla stieplēm, tās savstarpēji sapinot pēc īpašas tehnoloģijas. Pītajiem žogiem „acīm” ir rombveida forma. Pītie žogi ir elastīgāki un savā ziņā „mīkstāki”, uzstādot tos, jāraugās, lai neveidojas izliekumi un žogs veidotos stabils. Šāda veida žogi labi noder lielu platību norobežošanai, piemēram, rūpnīcu teritorijām, lauksaimniecības zemēm, ganībām u.tml.

Metinātos žogus izgatavo no savstarpēji sametinātām stieplēm. Šie žogi ir izturīgāki un stabilāki, labi piemēroti privātīpašuma nožogošanai, dārzu iežogošanai, labi iederas pilsētvidē, norobežojot dažādus infrastruktūras un industriālus objektus.

Ilgmūžība atkarīga arī no pārklājuma

Viens no stiepļu žoga kvalitātes rādītājiem ir tā pārklājuma kvalitāte. Tirgū iegādājami žogu sieti gan tikai ar cinka pārklājumu, gan PVC pārklājumu. Būvserviss.lv sortimentā piedāvājumā ir cinkoti žoga sieti, kas papildu apstrādāti ar PVC pārklājumu zaļā krāsā. Šis pārklājums sekmē ilgāku žoga ekspluatācijas īpašību saglabāšanos, aizsargājot to no korozijas veidošanās un nodrošinot papildu izturību. PVC pārklājumam jābūt gludam, vienmērīgam un stingrā saķerē ar metāla virsmu. Praksē to viegli pārbaudīt, mazliet „paplucinot” zaļā pārklājuma virsmu, vai tā nav viegli noplēšama.

Ruļļveida žogi

Ruļļveida žogu sieti tiek iegādāti noteikta garuma (parasti 25m) ruļļos, augstumā no 0.8 līdz 2m. Ruļļveida žoga siets var būt gan pīts, gan metināts. Pītiem žogiem „acīm” jeb rūtīm ir rombveida forma, metinātajiem – četrstūrveida. Pītiem žogiem „acs” standarta izmērs ir 50x50mm, metinātajiem žogiem iespējami dažādi lielumi – no 50x63mm līdz 100x100mm. „Jo mazāks rūts izmērs, jo žogs ir dārgāks, toties tas ir stingrāks,” paskaidro Būvserviss.lv speciālists.

Būtisks rādītājs ir arī žoga stieples diametrs un žoga augstums. Būvserviss.lv piedāvājumā esošie ruļļveida žogi ir ar stieples diametru sākot no 0.8 mm līdz 2.6mm. Stieples diametrs ir būtisks žoga kvalitātes rādītājs, jo nosaka žoga elastību un noturību pret deformācijām. Jo lielāks diametrs, jo sēta izturīgāka un tik viegli neielieksies, piemēram, no pēkšņa smaguma spiediena, vai arī, ieliecoties, pēc tam ātri atgūs savu sākotnējo formu.

Paneļveida žogi

Paneļveida žogs ir jau uzstādīšanai gatavs žoga elements jeb vairogs, ko atliek atbilstoši iestiprināt starp žoga stabiem. Paneļveida stiepļu žogus izgatavo ar metināšanas tehnoloģiju un, salīdzinot ar ruļļveida žogiem, pati konstrukcija ir stabilāka un izturīgāka. Viena paneļa platums ir 2.5m, augstums no 1.23 līdz 2.03m. Paneļveida žogiem ir četrstūrveida rūtis ar standarta izmēru 50x200mm. Atšķirībā no ruļļveida žogiem, paneļveida žogiem stieples diametrs izmērs ir lielāks – 4 vai 5mm.

Specializētie žogi

Atsevišķi stiepļu žoga veidi paredzēti konkrētam izmantošanas mērķim. Kā piemēru Kristaps Hudobkins min Būvserviss.lv piedāvājumā esošos ruļļveida sietus no īpaši smalkas stieples (ar diametru 0.9 mm vai 1mm) un sīka izmēra „actiņām” (no 13x13mm līdz 40x40mm). Šādi sieti noder dzīvnieku būrīšu izgatavošanai, putnu voljēriem, koku un krūmu apžogošanai, sējumu pasargāšanai no kaitēkļiem u.tml.

Komplektējošās daļas

Iegādājoties žoga sietu, ieteicams uzreiz iegādāties arī nepieciešamās komplektējošās detaļas: stabus, skavas, klipšus, atsaites, spriegotājus, gājēju vārtiņus un iebraucamos vārtus u.c. Kopējās izmaksas, iegādājot visas detaļas vienuviet, būs mazākas nekā meklējot attiecīgos elementus pa dažādām tirdzniecības vietām.

Konsultēja Būvserviss.lv menedžeris Kristaps Hudobkins: [email protected], tālr: 22335736

Sadarbībā ar portālu building.lv

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>