Pretvēja izolācijas plēves

Pretvēja izolācijas pamatuzdevums ir nodrošināt optimālus apstākļus siltumizolācijas materiālam un būves ārējām konstrukcijām. Galvenās pretvēja plēves funkcijas ir siltumizolācijas slāņa aizsardzība pret gaisa un mitruma nokļūšanu tajā, kā arī ūdens tvaika vienvirziena kustības nodrošināšana virzienā no iekšpuses uz āru. Tāpēc pretvēja plēvēm jābūt arī ar labu tvaika caurlaidības līmenim.

Pretvēja plēvju funkcijas ir zināmā mērā līdzīgas minerālvates pretvēja plāksnēm (piemēram PAROC vai ROCKWOOL), taču plēvju pluss ir to zemākas izmaksas, lielāks blīvums, pie tam atsevišķi pretvēja plēvju veidi nodrošina paaugstinātu pretestību pret ūdeni.

Pretvēja izolācijas svarīgākie kvalitātes kritēriji ir:

  • augsta tvaiku caurlaidība (difūzijas koeficients vēlams lielāks par 1200 g/kvm);
  • ilgmūžība (vismaz 50 gadi);paaugstināta noturība pret ūdeni.
  • labas kvalitātes pretvēja plēvei jāspēj izturēt vairāk nekā divus metrus augsta ūdens staba iedarbība.

Pretvēja izolācijas plēvi klāj no ārpuses cieši klāt pie siltumizolācijas materiāla (bez atstarpes), veidojot 10 – 15 cm pārlaidumus, kurus ieteicams salīmēt ar tam paredzētām līmlentām, piemēram, Tyvek tape. Virs pretvēja izolācijas jumtiem vai ārsienām veido ventilācijas spraugas ne mazāk kā 5 cm (jumtos) un ne mazāk kā 2 cm (sienās).

Izvēloties pretvēja izolāciju, būvmateriālu internetveikals Būvserviss.lv iesaka izvēlēties, piemēram, plēvi Tyvek HouseWrap. Šo plēvi izmanto slīpo siltināto jumtu un sienu konstrukcijās kā īpaši kvalitatīvu pretvēja izolāciju ar ļoti augstu ūdens tvaiku caurlaidību. Tyvek HouseWrap pretvēja plēve ir īpaši piemērota siltinātajās koka konstrukcijās. Plēvi klāj no ārpuses cieši klāt pie siltumizolācijas materiāla ar uzrakstu uz āru, veidojot 10-15 cm pārlaidumus. Ja atstarpe starp fasādes materiāliem ir ne vairāk kā 2cm, ilgmūžības garantija ir vismaz 50 gadi.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>