Tvaika izolācijas plēves

Tvaika izolācijas plēves jeb tvaika barjeras ir vienkāršākās un visbiežāk izmantotās celtniecības plēves. Tās nelaiž cauri ūdens tvaikus nevienā no abiem virzieniem (ārpuse – iekšpuse vai otrādi) un ir pieskaitāmas pie „neelpojošām” plēvēm. Tomēr šī izolācija nodrošina aizsardzību pret mitrumu, pasargājot gan pašu siltumizolācijas materiālu, gan ēkas būvkonstrukcijas. Tvaika izolāciju izmanto gan jumtu, gan sienu un grīdu siltināšanā.

Šo plēvju piedāvājums tirgū ir ļoti plašs, arī izstrādājumu kvalitāte ir dažāda, tāpēc, izvēloties tvaika izolācijas plēvi, jāievēro vairāki nosacījumi. Ārēji tvaika izolācijas plēve atgādina parastu plēvi, taču tas ir mānīgs iespaids. Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) un Latvijas būvnormatīviem plēvei jābūt vismaz 0,2 mm jeb 200 mikronu biezai. Tai jābūt izgatavotai no pirmreizējā polietilēna (polipropilēna) nevis ar otrreizējā polietilēna piejaukumiem, kā tas mēdz būt daudzām no piedāvātajam tvaika izolācijas plēvēm. To var pamanīt „uz aci” – ja plēvei būs otrreizējā polietilēna piejaukumi, būs saskatāmi smilšu graudiņi, netīrumi u.c., kas ekspluatācijas laikā samazinās plēves kvalitāti.

Teicamas kvalitātes tvaika izolācijas plēvei jābūt stabilai pret ultravioleto starojumu. Ražošanas procesā masai, no kā top plēve, tiek pievienota speciāla ķīmiska piedeva, kas stabilizē polietilēna molekulas un pagarina plēves ilgmūžību. Augstas kvalitātes tvaika izolācijas plēves ir bezkrāsainas vai ar vieglu, dzidru krāsojumu (piemēram, zilas) nevis pigmentētas. Plēvju materiālam jābūt papildinātam ar UV stabilizatoru.

Kvalitatīvai tvaika izolācijas plēvei ir jākalpo vismaz 50 gadi, zemākas kvalitātes produktiem šis laiks var būt 5 – 10 gadus. To, ka plēve ir nekvalitatīva vai savu laiku nokalpojusi, var noteikt pēc tā, ka uz griestiem vai citām redzamām konstrukciju daļām sāk veidoties mitri plankumi, rodas pelējums, telpas straujāk atdziest un to piesildīšanai nepieciešams lielāks siltumenerģijas patēriņš u.tml.

Tvaika izolācijas plēves montē siltumizolācijas materiālam no telpas iekšpuses pie siltumizolācijas slāņa un tvaika izolācijas šuvju vietām jābūt obligāti salīmētām, piemēram, ar Tyvek Tape pašlīmējošo lentu.

Kā stāsta SIA Eltete Tirdzniecības grupas vadītājs Andris Lapa, pasaulē arvien plašāk tiek izmantotas jauna veida tvaika izolācijas plēves, ko dēvē par „aktīvajām”, „inteliģentajām” vai „elpojošām” plēvēm. Šie inovatīvie izstrādājumi nodrošina vēl labākus siltuma un sausuma apstākļus konstrukcijās. Būtiskākā atšķirība ir mitruma izvade arī virzienā uz telpas iekšpusi nevis laukā no tās. „Pētījumu rezultātā secināts, ka, ja konstrukcija ilgi žūst tikai „uz āru”, tas tomēr nav pietiekami efektīvi. Žūstot gan uz āru, gan iekšu konstrukcijas izžūst daudz ātrāk. Tiesa, obligāts nosacījums ir perfekta ventilācijas sistēmas izveide ēkā,” stāsta Andris. Arī SIA Eltete klāstā ir šādi inovatīvi risinājumi, piemēram, aktīvā tvaika izolācijas plēve Tyvek VCL kas izgatavota no 100% polipropilēna. To izmanto kā elpojošu tvaika izolācijas barjeru sienām un slīpajiem jumtiem. Materiāls stabilizēts pret dabīgo novecojumu un ultravioletā starojuma iedarbību. Pārlaidumi noteikti jāsalīmē ar Tyvek Tape līmlenti. Tyvek VCL, kā arī citas zīmola Tyvek celtniecības plēves iegādājamas arī pie mums, būvmateriālu internetveikalā Būvserviss.lv.

Saistītie raksti:

Komentē

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>